Ankara ve İstanbul dahil 6 şehirde bekçi alımı
7 ay önce
7 ay önce

Ankara ve İstanbul dahil 6 şehirde bekçi alımı

Ankara ve İstanbul dahil 6 şehirde bekçi alımı

İŞKUR düzenli olarak bekçi alım ilanlarını yayımlamaya devam ediyor. Mart ayı çarşı ve mahalle bekçisi alım başvuru şartları İŞKUR üzerinden ayrıca aktarıldı. Ankara ve İstanbul dahil olmak üzere farklı illerde bekçi alımı yapılacağı paylaşıldı. Buna göre ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı genel şartlar aranmaktadır. Genel şartlara haiz olan adayların özel şartlara da haiz olması gerekmektedir. Genel şartlar ise şöyle paylaşılmıştır:

 

ARANAN ŞARTLAR

– T.C. Vatandaşı olmak,

– İlköğretim, Lise, önlisans ve lisans mezunu olmak yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları,

– 18 yaşını tamamlamış olmak,

– Fiziki şartlarda erkeklerde ve bayanlarda herhangi bir sıkıntı çıkartacak engele sahip olmaması (Engelli adaylar için gerekli şartlar ilan detaylarında belirtilmiştir)

– Adayların sağlık yönetmeliği şartlarını taşımları, silah taşımaya engel bir durumun olmaması, herhangi bir yüz kızartıcı suçtan ceza almamış olmaları.

BAŞVURU ŞEKLİ

Söz konusu ilanlara başvuru yapmak isteyen adaylar İŞKUR sistemine e-Devlet şifreleri ile giriş yaparak işlemlerini tamamlayabilirler. Aşağıdaki link üzerinden ilanlara ulaşılabilir.

İlanlar için TIKLAYIN

İlginizi Çekebilir:  Adalet Bakanlığı 2022 Yılı 12.933 Personel Alımı! Kontenjan?
Paylaşın
Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.
Copyright © Kamu Türkiye 2022