Diş Hekimliği Maaşları ne kadar
6 ay önce
6 ay önce

Diş Hekimliği Maaşları ne kadar

Diş Hekimliği Maaşları 2022 itibari ile ortalama olarak 8.000 TL ile 10.000 TL arasında değişebilmektedir. Ancak diş hekiminin görev yaptığı hastaneye göre maaşlarında farklılık görülebilmektedir. Devlet veya özel sektörde görevlerini yapan diş hekimleri farklı seviyede maaşlara sahiptir. Devlette diş hekimi maaşı 2022 yılı için hekimin medeni hali, çocuk sayısı ve aynı zamanda görev süresi gibi etmenlere göre daha yükselebilmektedir. 2022 Diş Hekimliği Maaşları hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için bir araya derledik!

 

2022 Diş Hekimi Maaşı

2022 diş hekimi maaşı göreve yeni başlayan ve bekar bir diş hekimi için en az 7.960 TL olarak bilinmektedir. Ancak bu ücret devlet hastanelerinde çalışan diş hekimleri için en düşük tutar şeklinde belirlenmiştir. Devlet diş hekimliği maaşlarına döner sermaye de hesaba aktarıldığı zaman yaklaşık olarak bu tutar 9.500 TL ile 12.000 TL arasında olabilmektedir.

Özel Hastane Diş Hekimi Maaşı için net bir tutar söylemek mümkün değildir. Ancak ortalama olarak 10.000 TL tutarında ücret aldıkları bilinmektedir. Bu maaş tutarı diş hekimlerinin çalıştığı kliniğin veya hastanenin kendi fiyat politikasına göre farklılık gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra özel hastanelerde diş hekimlerinin deneyim süreleri ve uzmanlıkları da yine maaşlarına etki eden en önemli faktörler içerisinde yer almaktadır.

Hastanelerde her zaman diş hekimi ihtiyacının olduğu bilinmektedir. Ancak uzman ve deneyimli bir diş hekimi bulmak hastaneler için pek kolay bir durum değildir. Bunun için de özellikle özel hastaneler diş hekimlerinin maaşları konusunda çok daha titiz davranmakta ve daha yüksek ücretler vermektedir.
Eğer devlette asistanlığını tamamlamış bir hekimi 11.000 TL gibi bir maaş alıyor ise aynı hekim özel hastanede ortalama olarak 15.000 gibi bir maaş alabilmektedir. Bu durum sadece uzman olan diş hekimleri için değil asistan diş hekimleri için de geçerlidir. Diş teknisyeni olarak da bilinen diş hekimi asistanları da çalışmış oldukları alan ile ilgili uzmanlaşarak bu bölümde daha yüksek tutarlarda maaşlar alabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Belediye Başkanı Maaşları ne kadar

Uzman Diş Hekimi Maaşı 2022

2022 Uzman Diş Hekimi Maaşı devlet hastaneleri için en düşük 11.000 TL ile 13.000 TL arasında değişebilmektedir. Bu ücret uzman diş hekimlerinin görev yaptıkları bölgeye ve iş yoğunluklarına göre de yükselebilir. Diş hekimliğinde özellikle uzmanlar arasında adını duyurmuş doktorların ortalama olarak 25.000 TL gibi maaşlar aldığı da bilinmektedir.

Uzman Diş Hekimi Maaşı 2022 yılı için zamlı olarak ödenecektir. Diş hekimleri farklı uzmanlık alanlarında eğitim alarak kendileri bu bölüm ile ilgili geliştirmektedirler. Bunun için de uzmanlık alanlarına göre diş hekimlerinin almış oldukları maaş tutarları arasında da farklılıklar görülmektedir. Bunun için de yeni mezun bir diş hekimi ile uzman diş hekiminin almış oldukları maaşlar arasında çok daha yüksek oran farklılığı oluşabilir. (Yunus Polis Maaşı Ne Kadar)
Uzman Diş Hekimi Maaşı için en belirleyici olan faktör ise hekimin uzmanlık yaptığı alandır. Diş hekimliği içerisinde kazanç olarak getirisi çok daha yüksek branşlarda uzmanlaşmış olan uzman diş hekimleri var. Bu hekimler kendi kliniklerinde çok daha yüksek kazançlar elde edebilmektedir.

Kendi Kliniği Olan Diş Hekimi Ne Kadar Kazanır?

Diş hekimleri devlet veya özel hastanelerde çalışmak yerine kendileri için bir klinik açarak burada da görevlerini sürdürebilmektedir. Kendi kliniği olan diş hekimi ise kabul ettiği hasta sayısına göre çok daha yüksek kazançlar elde edebilmektedir.
Özel diş hekimliği kliniklerinde pek çok diş tedavi yöntemi son derece yüksek fiyatlara uygulanır. Bunun için de kendi kliniği olan diş hekimi maaşları da hastanelerde çalışan doktoralara göre çok daha yüksek miktarlarda olabilmektedir. Özel Kliniklerde Diş Hekimi Maaşları ise ortalama olarak 15.000 TL ile 30.000 TL arasında değişebiliyor.
Kendi kliğinde çalışan bir diş hekiminin maaşının kendi çalışma performansına bağlı olduğunu söylemek de doğru olacaktır. Ortalama olarak her diş hekiminin kendi klinikleri içerisinde almış oldukları ücretler birbirine yakındır. Ancak diş hekimliği için hastaların memnuniyeti ve hekimin bölgede tanınması onun daha fazla maaş almasına da etki edebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Kabin Memuru Maaşları Ne Kadar?

 

 

Paylaşın
Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.
Copyright © Kamu Türkiye 2022