Fizyoterapist Maaşları ne kadar
6 ay önce
6 ay önce

Fizyoterapist Maaşları ne kadar

Fizyoterapist Maaşları ne kadar ? 4 yıllık fizik tedavi bölümü okuyanlar ve 4 yıllık fizik tedavi bölümünü tercih etmeyi düşünen öğrencilerin cevabını merak ettiği bir sorudur. 2020 yılında yapılan enflasyon zammı sonrası 2021 yılı fizyoterapist maaşları bir hayli artmıştır.Özellikle Kamuda çalışmak için meslek sahibi olmak isteyenlerin teercih edebileceği alanlarda yer alıyor. Öte yandan Kamu ve Özelde hizmet vermekte olan Fizyoterapistlerin maaşları merak konusu oldu.

 

EN DÜŞÜKORTALAMAEN YÜKSEK
Fizyoterapist 2.820 4.130 7.760  

 

 

 

Fizyoterapist alımları tüm bakanlıklar ve kurumlar tarafından yapılıyor. Özellikle Sağlık Bakanlığı tarafından yapılann Fizyoterapist alımları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da alım yapılmaktadır. 2021 yılı son olarak yayımlanan MEB ilanına göre Merkez ve Taşra Teşkilatında görevlendirilecek 260 Fizyoterapist alımı yapılıyor.

 

Fizyoterapist Nedir? Ne Demek? Kimdir?

Vücutlarında kronik ağrılardan, sancılardan şikayetçi olan insanların başvuracağı tedavilerin başında fizyoterapi gelmektedir. Bu alanda çalışan personellere ise fizyoterapist denir. Doğumla birlikte başlayan veya sonrasında meydana gelen ağrı, sancı, aksaklık, rahatsızlık nedeniyle kullanılan tedavi yöntemidir. Fransızca kökenli olan bu kelime fizik tedavi uygulayan profesyonelleri ifade eder. Fizik ve terapi kelimelerinin birleşiminden oluşan bu kelime sağlık alanında görevli profesyonelleri işaret eder. En az lisans mezunu olması gereken bu kişilerin günümüzde iş bulma sorunu çok yaşamadığı belirtilir.

 

Yeni Başlayan Fizyoterapist Maaşları Ne Kadar?

Devlette yeni başlayan fizyoterapistlerin aylık kazançları 5 bin TL’den başlamaktadır. Özel sektörde ise çalışılan şirkete bağlı olarak 3-4 bin TL arasında değişebilir. Ayrıca genelde özelde asgari ücret düzeyinde ücret verilir başlangıçta. Bu doğrultuda özelde en düşük fizyoterapist ücretleri 2 bin 800 TL seviyesindedir denilebilir.

İlginizi Çekebilir:  Doğuda Asker Maaşı ne kadar
Paylaşın
Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.
Copyright © Kamu Türkiye 2022