Tarım Bakanlığından müjde 1000 personel alımı
8 ay önce
8 ay önce

Tarım Bakanlığından müjde 1000 personel alımı

Tarım Bakanlığından müjde 1000 personel alımı.. Bu doğrultuda Tarım ve Orman Bakanlığı 2922 yılı kontenjanları açıklanırken 1000 personel alımı da gündeme geldi. 2022 yılı maaş zamları ile beraber orman mühendisi maaşları 9 bin 981 liraya kadar çıktı. 1000 personel alımının ise orman mühendisi kadrosunda yapılması beklenmektedir.

1000 ORMAN MÜHENDİSİ ALIMI BEKLENİYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2022 yılı Orman Genel Müdürlüğü için 16 bin 500 kadro açıklandığı herkes tarafından biliniyor. Bunun yanı sıra 1000 kadro için de personel alımlarının yapılması beklenmektedir. Peki alımı yapılması beklenen orman mühendisi maaşları ne kadar oldu? Detayları kamuturkiye.com olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

NE KADAR MAAŞ VERİLECEK?

2022 yılı Ocak ayı itibarıyla net olarak 9981₺ maaş gerçekleşti. Bunun yanı sıra eşi çalışmayan memur için aile yardımı 535 TL, 72 aydan küçük çocuk için 117 TL aylık maaş artışı olduğu belirtilirken Ocak ayı itibarıyla sendika ödeneği de 3 ayda bir 498 TL ödendiği ifade edildi.

ARANAN ŞARTLAR

Tüm bunların yanı sıra alımı yapılması beklenen personel alımı için genel şartlar da açıklandı. 1000 orman mühendisi alımı beklenirken orman mühendisi alımı için genel şartların şöyle olması beklenmektedir:

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak,

Son başvuru tarihi 36 yaşından gün almamış olmak,

2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2020 KPSSP3) en az 60 puan almış olmak,

Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,

Entomoloji alanında mühendis pozisyonunda istihdam edilecekler için, orman mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak ve orman entomolojisi dalında yüksek lisans yapmış olmak,

İlginizi Çekebilir:  Devlet Tiyatroları Sözleşmeli Personel Alımı!

Fitopatoloji alanında mühendis pozisyonunda istihdam edilecekler için, orman mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak ve orman fitopatolojisi dalında yüksek lisans yapmış olmak,

Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak

 

Paylaşın
Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.
Copyright © Kamu Türkiye 2022