THY 2022 Yılı 1000 Kabin Memuru Alımı Şartları-Başvuru ve Maaşları?
8 ay önce
8 ay önce

THY 2022 Yılı 1000 Kabin Memuru Alımı Şartları-Başvuru ve Maaşları?

Türk Hava Yolları 2022 yılı kabin Memuru alımı ilanını yayımladı. Uzun zamandır beklenen ilan sonunda yayımlandı ve THY bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 1000 kişilik kontenjan ile Kabin Memuru Alımı yapacağını açıkladı. Bu doğrultuda başvuru ekranı açılmış olan ilan için detayları sizlerle paylaşacağız.

 

THY Kabin Memuru Alımına Erkek Adaylar Başvuru Yapabilecek Mi?

Türk Hava Yollarında çalışan Erkek kabin memurları da bulunsa da bir çoğu Kadın adaylardan oluşmaktadır. Bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Kabin Memuru alımı yapılacak olup 2022 Yılı Şubat ayı ilanına sadece Kadın Adaylar başvuruda bulunabilecektir.

Kabin Memuru Olmak İçin İlk Beklenen Özellikler Nedir?

Türk Hava Yolları ( THY ) Kabin Memuru alımı için adaylardan öncelikle ve her zaman beklentisi, Güler yüzlü, İletişim becerisi yüksek, Ekip çalışmasına yatkın, Dinamik olmak niteliklerini alacaktı. Kabin memuru adaylarının kritik noktası her zaman yolcuları memnun etmektir.

THY 2022 Yılı Kabin Memuru Alımı Kontenjan Sayısı Nedir?

THY 2022 yılı için 1000 Kabin Memuru Alımı müjdesi verdi. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Porf. Dr. Ahmet Polat bu kapsamda açıklamada bulunarak 1000 kişilik boşluk ile Kadın adaylar içerisinden alım yapılacağını açıkladı.

Kabin Memuru Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Adayların en çok merak ettiği konulardan birisi de başvuru şartları oldu. Türk Hava Yolları resmi kariyer adresi üzerinde de belirttiği üzere adaylardan öncelikle en az lise mezunu olmak, 30 yaşından gün almamış olmak, Fiziki koşulları ve sağlık koşullarını sağlıyor olmak gereklidir. Bu kapsamda adaylardan,

İlginizi Çekebilir:  İçişleri Bakanlığı 11 Bin 488 TL’ye Çalışacak 22 Personel Alınacak

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak veya Mavi kart sahibi olmak,

– Adli Sicil Kaydı veya arşivi olmamak,

– Daha önce görev yapılan Hava yolu şirketinden veya THY Anonim Şirketinden Disiplin cezası veya sağlık nedenleri ile ayrılmamış olmak,

Yaş Şartı Nedir?

Adayların 30 yaşından gün almamış olmaları gereklidir. Bu yönde 1 Ocak 1992 ile 31 Aralık 2002 tarihleri arasında doğmuş olmak gereklidir.

Yabancı Dil Gerekiyor Mu?

Kabin Memurluğu için en önemli kriterlerden birisidir yabancı dil. Bu kapsamda THY’de adaylardan çok iyi derecede İngilizce Diliyor Olmak şartı arayacak ve eğer ikinci bir yabancı dil biliyorsa tercih sebebi olacak.

Eğitim Seviyesi Ne Olacak?

Şartlarda En az lise mezunu olmak belirtiliyor. Ön Lisans ve lisans mezunu olan adaylarda başvuru yapabilecektir.

Boy Şartı Nedir?

160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo ölçümleri, THY AO veya THY AO’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılmakta olup Ortaklığımız tarafından belirlenen oranlara uygun olmalıdır.)

Fiziki Görünüş ( Üniforma ) Şartı:

Adayların Türk Hava Yolları tarafından verilecek olan Üniformayı giydiklerinde vücudunda görünecek yerlerde herhangi bir leke bulunmamak. Yani dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak.

Sağlık Şartı Nedir?

THY Kabin Memuru olabilmek için sağlık açısından herhangi bir problemi olmamak, Uçuşlarını engelleyecek bir sağlık sorunu olmamak gereklidir. Sağlık maddeleri şöyledir;

THY 2022 Yılı 1000 Kabin Memuru Alımı Şartları-Başvuru ve Maaşları?

 

 

Paylaşın
Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.
Copyright © Kamu Türkiye 2022